Codzienna opieka, Mezoterapia

Jak przygotować skórę na lato?

Odpowiednie przygotowanie skóry na słoneczne dni to podstawowa kwestia w obecnym czasie. Ostrożnie dobrane zabiegi medycyny estetycznej wraz z nieprzypadkowym zestawem dermokosmetyków w domu pozwoli cieszyć się zdrową skórą latem.

Chcę dziś przedstawić Państwu kilka wskazówek jak zadbać o cerę, żeby wyglądać dłużej młodziej pomimo ekspozycji na słońce.

Pierwsza i najważniejsza sprawa, o której każdy powinien wiedzieć to  promieniowanie ultrafioletowe (UV), które wchodzi w skład promieniowania słonecznego. Najistotniejsze są dwa typy promieniowania UV – A i B.

 • UVA – ok 90% promieniowania słonecznego, występuje ono przez cały rok, przechodzi przez chmury i penetruje głęboko do skóry właściwej powodując fotostarzenie, przebarwienia i nowotwory. UVA w odróżnieniu do UVB nie powoduje przy nadmiernej ekspozycji oparzenia czy bólu i to właśnie dlatego jest takie zdradliwe‼️
 • UVB – stanowi ok 5% promieniowania, jest zatrzymywane przez chmury, dzięki niemu opalamy się ale wywołuje niestety nowotwory.

Jak możemy uchronić się przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego❓

 1. Po pierwsze należy odpowiednio przygotować skórę na lato.

A oto kilka wskazówek.

Aby być gotowym na słoneczne dni należy skórę odpowiednio nawilżyć i odżywić.

W gabinetach medycyny estetycznej oferowanych jest szereg procedur, które pozwolą wzmocnić, zagęścić i nawilżyć Państwa skórę.

 • Jednym z nich jest dobrze wszystkim znany zabieg z Neauvia Hydro Deluxe. Preparat ten łączy w sobie nieusieciowany kwas hialuronowy, glicynę, L-prolinę wraz z hydroksyapatytem wapnia. Doskonale nawilża, odżywia i regeneruje skórę. Zabieg wykonujemy na drodze mezoterapii a żeby efekt był jak najlepszy trzeba poddać się 3 lub 4 zabiegom w odstępach 2-3 tygodni.
 • Kolejnym godnym polecenia jest zabieg Stylage Hydromaxe. Jest to preparat stworzony przez francuskich naukowców, w skład którego wchodzą usieciowany kwas hialuronowy (12,5mg/g) oraz sorbitol, który z jednej strony ma działanie przeciwutleniające a z drugiej silnie nawilża. Zabieg wykonujemy techniką głębokiej mezoterapii lub z użyciem kaniuli. Do uzyskania odpowiedniego efektu należy wykonać 1-3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych.
 • Jeszcze innym zabiegiem jest Juvederm Volite. To innowacyjna procedura stworzona w znanych na całym świecie laboratoriach Allergan, gdzie stworzono unikalną technologie VYCROSS. W jego składzie znajdziemy 12mg/g usieciowanego kwasu hialuronowego. Podajemy go stosując technikę głębokiej mezoterapii. To co go wyróżnia od innych preparatów dostępnych na rynku, jest jednorazowe podanie. Wystarczy zastosować dwie ampułki podczas procedury na twarzy i cieszyć się efektami nawet do 9-10 miesięcy.
 • To co chciałbym na koniec polecić, to nowość na rynku estetycznym a mianowicie zabieg Newest, łączący siłę kwasu hialuronowego z polinukleotydami. Do dobroczynnego działania kwasu hialuronowego dołącza składnik, który ma za zadanie zapobiegać uszkodzeniu naszego DNA. W konsekwencji zabieg ten poprawia jędrność i napięcie skóry, zwalcza wiotkość, suchość i przebarwienia. A co za tym idzie jest doskonałym rozwiązaniem również w jako złagodzenie efektów słonecznych kąpieli. Zabieg wykonujemy na drodze mezoterapii, 3x co 2-3 tygodnie.

Trzeba pamiętać, że te zabiegi muszą wiązać się z odpowiednim odżywianiem i piciem co najmniej 2l wody na dobę. Nie można zapomnieć o stosowaniu odpowiednich dermokosmetyków, które pomogą utrzymać uzyskane efekty przez wiele miesięcy. Na rynku dostępnych jest wiele kosmeceutyków, polecamy szczególnie takie marki jak Beta Skin, a w szczególności Beta Skin Pro Intense Anty Aging w wersjach na dzień oraz na noc czy innowacyjne kremy Dr Novicka z serii DN Fomula No 100 również pod postacią preparatu na dzień i na noc. Połączenie proponowanych przeze mnie zabiegów medycyny estetycznej oraz wspomnianych dermokosmetyków pozwoli w jeszcze większym stopniu przygotować skórę na promieniowanie UV

2. Po drugie stosować właściwą ochronę na skórę.

Bezpośrednia ochrona przed promieniami ultrafioletowymi jest drugim kluczowym czynnikiem w walce ze skutkami ekspozycji na słońce.

I tu dochodzimy to pojęcia SPF (Sun Protection Factor) czyli wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Wysokość tego wskaźnika pozwala nam, mniej więcej, oszacować jak długo możemy przebywać na słońcu. Na przykład, jeśli nasza skóra zaczerwienia się po 6 minutach na słońcu, po zastosowaniu filtra SPF 50 możemy przebywać na ekspozycji słonecznej 50 razy dłużej czyli 300 minut. Pamiętajmy, że otrzymana liczba to tylko czas orientacyjny i zależy od wielu czynników – kontakt z wodą, pocenie itp. Jednak samo oznaczenie SPF15, SPF30 czy SPF50 na produkcie nie powinno czynić go bezpiecznym czy godnym zaufania. Należy dokładnie zapoznać się z informacjami producenta przed jakim promieniowaniem chroni. Najważniejsza jest ochrona jednocześnie przed UVA i UVB. Preparaty takie dostępne są pod różnymi postaciami – kremów, balsamów czy pudrów.

Najogólniej możemy je podzielić na

 • filtry mineralne składające się z mineralnych pigmentów, które działają bezpośrednio po nałożeniu i odbijają promieniowanie
 • filtry chemiczne, które po nałożeniu na skórę wnikają w nią i przemieniają promieniowanie UV w promieniowanie podczerwone, a więc w ciepło, działają mniej więcej po 30 minutach
 • filtry roślinne, to wysokiej jakości oleje, które unieszkodliwiają promieniowanie UV dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy.

Szczególnie warte uwagi są dwa preparaty marki Universkin:

 • Nexultra Zinc Only SPF50 – to zawierający tlenek cynku krem, odbijający promieniowanie UVA i UVB, stanowi bardzo skuteczną i kompleksową ochronę. Dodatkową jego zaletą jest brak silikonów, zapachów, ftalenów, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy A.
 • Nexultra UV SPF50 – to filtr przeciwsłoneczny w formie pudru w pędzlu. Skuteczny przeciwko UVA i UVB. Może być stosowany jako wykończenie makijażu. Transparentny i bezzapachowy.

Na koniec musicie Państwo jednak wiedzieć, że żaden filtr nie daje 100% ochrony, a na końcu jest zdrowy rozsądek, który może nas uchronić przede wszystkim przed nowotworami.

Aby umówić się na któryś z wymienionych zabiegów wystarczy kliknąć w poniższy link

https://booksy.com/pl-pl/88677_medycyna-estetyczna-dr-krzysztof-madej_medycyna-estetyczna_15608_poznan

Wszystkie dermokosmetyki dzięki, którym zadbają Państwo o codzienną ochronę skóry dostępne są na naszej stronie

https://profeskin.pl/codzienna-pielegnacja/ochrona-przed-sloncem/

https://profeskin.pl/codzienna-pielegnacja/dermokosmetyki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.