Mezoterapia, Wypełniacze

Powiększanie i modelowanie ust – co warto wiedzieć?

Wygląd ust, to jedna z tych cech kobiety, która determinuje jej piękno i nie pozwala przejść obok niej obojętnie.
Usta dopełniają u kobiety całość wyglądu, a zabiegi polegające na ich konturowaniu i powiększaniu zyskują na popularności w ostatnich latach.
Dlatego tak ważne jest aby każda pani chcąca poprawić ich kształt czy wielkość wiedziała o kilku ważnych kwestiach. 
Poniżej prezentujemy najważniejsze zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę przed zabiegiem modelowania i powiększania ust. 

1. Wybór odpowiedniego gabinetu, czyli osoby która ma doświadczenie, wyobraźnię i odpowiednie kwalifikacje. To daje pacjentce przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i buduje zaufanie.    

2. Nie ma uniwersalnej techniki. Każde usta są inne, a żeby osiągnąć zamierzony cel często trzeba łączyć metody. Trzeba wiedzieć, że nie da się stworzyć ust identycznych jak u modelki z Instagrama.

3. Proporcje są najważniejsze. To chyba najczęstszy błąd jaki popełniają zarówno zabiegowcy jak i pacjentki dążąc do zbytniego powiększania i modelowania, które nie koresponduje dobrze z proporcjami twarzy.
Istotne jest aby pamiętać, że każde zaburzenie proporcji od razu jest wychwytywane przez nasz mózg dając sygnał, że coś jest nie tak jak powinno. Chcąc nadmiernie powiększyć usta osiągniemy karykaturalny efekt.

4. Wybór odpowiedniego preparatu. Dostępnych jest wiele preparatów dedykowanych ustom. Po pierwsze trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jaki efekt chcemy osiagnąć?
Są preparaty do powiększania, takie które będą nawilżać i rewitalizować oraz takie które będą kształtować usta. 
Ponadto należy położyć szczególny nacisk na to czy preparat jest bezpieczny (przebadany = z certyfikatem CE).
Problemem są tanie preparaty rozprowadzane przez nieuczciwych przedstawicieli firm, którzy nie informują że dany produkt nie ma odpowiednich badań. Dodatkowo taki kwas hialuronowych w nieodpowiednich rękach to już tylko krok do tragedii.   

5. Czas utrzymywania się efektu zabiegu na ustach jest różny. Istotna jest konfrontacja oczekiwań pacjentki ze stanem faktycznym. Zdarza się, że nie będzie możliwości uzyskania zaplanowanych efektów ot choćby z powodu predyspozycji anatomicznych lub zabieg trzeba będzie rozłożyć na dwie lub trzy sesje w odstępach 3-6 miesięcznych.    

6. Kontrola po zabiegu. Jest to ważny etap w procesie korekty ust. Pozwala na wychwycenie pewnych niedociągnięć, na rozmasowanie ewentualnych grudek, które mogą powstać niemalże zawsze oraz na wysłuchanie opinii pacjentki.    

7. No i najważniejsze, niska cena zabiegu powinna wzbudzić czujność. Należy zatem sprawdzić kto będzie wykonywał zabieg, czym będzie wykonywany zabieg i jak wygląda opieka po zabiegu. Każdy z tych punktów powinien być obowiązkowo omówiony w gabinecie z pacjentką przed wykonaniem zabiegu. Dlatego nie bójmy się pytać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.